Bartın’ın Tuna Mahallesi Projemizde Satışlar Başladı

Işıklar Grup şirketi Özışık İnşaat Gayrimenkul Yatırım A.Ş. tarafından Bartın’ın nezih semtlerinden biri olan Tuna Mahallesi’nde yapımına Mart 2024 tarihinde başlanan projenin 1. etabının % 30’u tamamlanmış olup, 2025 yılının Şubat ayında teslim edilmesi planlanmaktadır.
Son deprem şartnamesini uygun olarak özenle tasarlanmış ve beton fore kazıklar üzerine inşa edilen az katlı binalar, bu projenin konut sahiplerine son derece güvenli bir yaşamı sağlayacaktır.
Yaptığı projelerle yurt içi ve yurt dışında birçok ödülün sahibi olan Ven Mimarlık Ofisi tarafından tasarlanan proje, 3 etap, 23 blok, toplamda 206 bağımsız bölümden oluşuyor.
Projenin 1. etabı 4 blok ve 3 bin 900 m² kapalı alana sahiptir. Yapılar 3 katlı planlanmış olup, 2+1, 3+1 ve dubleks daire seçeneklerinden oluşmaktadır. Projeye ticari ve sosyal alanlar da dahil edilmiş olup, bu sayede site sakinlerine nitelikli yaşam kalitesi sunmayı hedeflenektedir.
Proje için malzeme seçiminde çevre dostu ve sürdürülebilir kriterler ön planda tutulmuştur. İç mekanlarda ve cephelerde kullanılacak olan Işıklar Ekoklinker® ses ve ısı tuğlaları, gerek taşıyıcı dayanımı ve sismik yüklere karşı ilave güvenlik sağlarken, binanın akustik performansını arttırırmakta, enerji verimliliğine katkı sağlamaktadır.
Bina cephesinde estetik bir görünüm sağlamak için Işıklar Anadolu serisi kaplama tuğlalar tercih edilmiş, peyzaj alanlarında ise Işıklar Tuğla’nın özel peyzaj elemanları kullanılacaktır.