6. Yapı Kongresi Eskişehir

Işıklar Tuğla 6. Yapı Kongresi destekçilerinden oldu.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi sekreterliğinde, Antalya ve Eskişehir Şubelerinin iş birliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, “Değişen Dünyada Yapılı Çevre” başlığıyla 7-9 Aralık 2023 tarihlerinde Eskişehir’de düzenlendi.

Mimar, mühendis, akademisyen, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı kongrenin açılış konuşmasında, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Büyükerşen “Yapılı çevremizi geleceğe taşımakta biz yöneticiler başta olmak üzere merkezi ve yerel yönetimlere, kente kalemi değen mimari, mühendis ve şehir plancılarına, yolumuzu aydınlatan akademisyenlere, bayrağı devralacak genç kardeşlerimize elbette büyük işler düşüyor. Ama inanıyorum ki aklın ve bilimin ışığında, ortak akılla kentlerimizi yarınlara en güzel şekilde hazırlayacağız” dedi.

Kongreye; kaplama tuğla, antik kaplama tuğla, Antik Roma serisi, sırlı tuğla, sırlı cotto, taban tuğla ürünlerimiz ile katıldık. Ziyaretçilerin ürünlerimize yoğun ilgisi vardı. Prof. Dr. Büyükerşen standımızı ziyaret eden misafirlerimiz arasındaydı. Işıklar Tuğla Genel Müdürü Sn. Agah Durukal ve ekibi, Sn. Büyükerşen’e ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi aktardılar.