Isı Yalıtım Sistemleri

Enerji tasarrufu sağlar.
Işıklar Isı Yalıtım Sistemleri; yaz aylarında dışardaki sıcak havayı içeriye, içerdeki soğuk havayı dışarı çıkarmaz. Kış aylarında dışardaki soğuk havanın içeri ve içerdeki sıcak havanın dışarı çıkmasını engelleyerek ısıtma ve soğutma için harcanan enerji miktarını azaltır. Binalarda %50-60 oranında enerji tasarrufu sağlar. Isı yalıtımına yapılan harcamanın 2-3 yıl içinde geri dönüşümü gerçekleşir.

Estetik görünüm sağlar.
Işıklar ısı yalıtım plağının üzerine uygulanan Işıklar klinker kaplama tuğlaları alternatif renk ve doku yüzeyleri ile bina cephelerine estetik görünüm sağlar. Farklı renk ve doku seçenekleri ile Işıklar kaplama tuğlaları binaların yüzeyinde estetik cepheler oluşturduğu gibi mimari beklentilere cevap verir.

Uzun ömürlüdür.
Sistemin son kat malzemesi olarak kullanılan Işıklar klinker kaplama tuğlaları doğal hammaddelerden üretilmektedir. Dona, yağmura, vb. her türlü hava koşullarına dayanıklıdır. Bina ömrü boyunca kullanmaya devam edilir.

Yüzeyine ışıklar Kaplama Tuğla ölçülerine uygun kanallar açılarak montaja uygun hale getirilen XPS yalıtım levhaları üzerine Işıklar Kaplama Tuğla’ları ile oluşturulan, mevcut yeni binalarda test edilmiş sağlıklı, güvenli ve çok hafif dış cephe sistemleridir. Kanallı XPS, Işıklar Klinker Kaplama Tuğlaları, Işıklar flex yapıştırıcı, Işıklar flex derz dolgu ve duvar cinsine göre seçilmiş plastik dübel ile paketler halinde hazır hale getirilmiş ısı yalıtım sistemleridir. Paket sistem olarak satışı gerçekleşmektedir,

9m2 ısı yalıtım levhası

XPS Ebat: 60X1250 mm

Kalınlık: 35-55-80mm

Uygulama Tekniği

Bu ısı yalıtımlı panel sistemler, mevcut binaların cephe tadilatları ile yeni binaların dış cephelerinde betonarme perde, tuğla, gaz beton v.b duvar elemanları ile kolon kiriş v.b taşıyıcı yapı elemanlarının dış yüzeyleri üzerine tüm ısı köprülerini kaplayacak şekilde uygulanır

İZOKLİNKER®

9m2 İşi Yalıtım Levhası (EPS / XPS)
Ebatı / Kalınlık: 600x1250mm
60 Adet Plastik Dübel
2 Torba(50kg) Işıklar Flex Yapıştırıcı
9m2 Işıklar Klinker Kaplama Tuğlası
Ebar: 215x65mm
Kalınlık: 15mm
Renk: Kırmızı, Kahva, Sarı, Beyaz, Degrade
2 Torba(40kg) Işıklar Derz Dolgu
Renk: Gri, Kahve, Bej, Siyah, Kırmızı
 
İzoklinker ürününe ait çizim dosyasına buraya tıklayıp erişebilirsiniz.

I-S BOARD

445x1200x0,50mm Galvanız Levha: 2 Adet
Metal Dübel 140mm: 10 Adet
Poliüretan Mastik: 1 Adet
Taş Yünü: 1m2
Işıklar Flex Derz Dolgusu: 4.44 kg.
Işıklar Kaplama Tuğla: 60 Adet