Yapı Kimyasalları

Işıklar yapı kimyasalları IŞIKLAR HOLDİNG bünyesinde 2006 yılında bu yana inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Niğde’de kurulu tam otomasyonla çalışan fabrikamız inşaat sektörünün çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için standartlara uygun Grc kanallı panel, yapıştırıcılar, derzler, mantolama sistemleri, hazır sıvalar ve daha bir çok ürünün üretimini yapmaktadır.
Ürünlerimiz müşteri deposuna paletli olarak teslim edilmektedir. Fabrikamız 27 dönümlük arazi üzerine kurulmuştur olup 2700 m2 kapalı alana sahiptir.

Niğde’de kurulu tam otomasyonla çalışan fabrikamızda standartlara uygun çeşitli ürünler üretilmekte ve müşteri deposuna paletli olarak teslim edilmektedir. Fabrikamız 27 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olup 2700 m2 kapalı alana sahiptir.

Kaplama Tuğla

Flex Yapıştırma Harcı

Çimento esaslı, polimer katkılı kayma özelliği azaltılmış, yüksek yapışma özelliğine sahip C2 T sınıfında yapıştırma harcıdır

Uygulama Alanları: Yapıların iç ve dış cephelerindeki yatay ve düşey yüzeylerine, Işıklar İzoklinker Panel Sistemi,
kaplama tuğla, yer ve duvar karoları, doğal taşlar vb. gibi kaplama malzemelerin yapıştırılmasında kullanılır

Flex Yapıştırma Harcı A2054

Çimento esaslı, polimer katkılı, kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış, geliştirilmiş, yüksek yapışma özelliğine sahip C2 TE S1 sınıfında yapıştırma harcıdır

Uygulama Alanları: Yapıların iç ve dış cephelerindeki yatay ve düşey yüzeylerine, Işıklar İzoklinker Panel Sistemi,
kaplama tuğla, cam mozaik, doğal taş, granit, mermer gibi kaplama malzemelerinin
yapıştırılmasında kullanılır.

Rapid Flex Yapiştirma Harci

Çimento esaslı, ilave özelliklerle geliştirilmiş, kayma özelliği azatılmış, hızlı priz alma özelliğine ve yüksek performansa sahip esnek yapıştırıcıdır.

Uygulama Alanları: Yapıların iç ve dış cephelerindeki yatay ve düşey yüzeylerine, Işıklar İzoklinker Panel Sistemi,
kaplama tuğla, cam mozaik, doğal taş, granit, mermer gibi kaplama malzemelerinin
yapıştırılmasında kullanılır.

Özel Flex Derz Dolgusu

Çimento esaslı Polimer Katkılı Azaltılmış su emme ve yüksek aşınma dayanımı, ilave nitelikli geliştirilmiş (CG2 WA SINIFI) flex derz dolgu harcıdır.

Uygulama Alanları: Yapıların iç ve dış cephelerindeki yatay ve düşey yüzeylerinde her ebattaki kaplama tuğla, yer ve
duvar karoları, seramik, döşeme plakları, mermer ve tabi taşların derzlerinin doldurulmasında kullanılan geniş (5–15 mm) derz dolgu harcıdır

Isı Yalıtım

Isı Yalıtım Levha Yapıştırma Harcı

Çimento esaslı, mineral dolgular içeren, polimer katkılı, yüksek yapışma mukavemetine sahip, ısı yalıtım levhalarının içten ve dıştan binalara uygulanabilmesi için geliştirilmiş, pratik ve kolay uygulama imkanı sağlayan yapıştırma harcıdır

Uygulama Alanları: Binalara içten ve dıştan uygulanan Isı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır.

Isı Yalıtım Levha Sıva Harcı

Çimento esaslı, yüksek performansa sahip, kimyasal katkılar ve mineral dolgular içeren ısı yalıtım levha sıvası harcıdır.

Uygulama Alanları: İçten veya dıştan ısı yalıtım levhası ile kaplanmış binaların sıva uygulamalarında kullanılır

Dekoratif Mineral Dış Cephe Kaplama Sıvası

Çimento esaslı polimer modifiyeli yüksek performansa sahip dış cephe dekoratif kaplama sıva harcıdır.

Uygulama Alanları: Yapıların dış cephelerinde ve dış cephe yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

Seramik

Seramik Flex Yapıştırma Harcı

Çimento esaslı, normal sertleşen, uzun ömürlü C1 sınıfında yapıştırma harcıdır.

Uygulama Alanları: Yapıların iç ve dış cephelerindeki yatay ve düşey yüzeylerine seramik, fayans vb. malzemelerin yapıştırılmasında kullanılır.

Seramik Derz Dolgu Harcı

Çimento esaslı Polimer katkılı CG1 sınıfı normal derz dolgu harcıdır.

Uygulama Alanları: Yapıların iç ve dış cephelerindeki yatay ve düşey yüzeylerinde her ebattaki seramik, fayans vb. kaplama malzemelerinin derz dolgusunda kullanılır.

Sıva

Çimento Esaslı Dış Cephe Sıvası (Makinalı)

Çimento esaslı, kimyasal katkılı ve yüksek yapışma mukavemetine sahip uzun ömürlü makine ile uygulanan dış cephe sıvasıdır.

Uygulama Alanları: Dış mekanlarda tuğla, gazbeton, beton, brüt beton, briket, duvar ve tavan yüzeylere makine ve el ile uygulanır.

Çimento Esaslı İç Cephe Sıvası (Makinalı)

Çimento esaslı, kimyasal katkılı ve yüksek yapışma mukavemetine sahip uzun ömürlü makine ile uygulanan iç cephe sıvadır.

Uygulama Alanları: İç mekanlarda tuğla, gazbeton, beton, brüt beton, briket, duvar ve tavan yüzeylere makine ve el ile uygulanır

Ekoklinker Kaba Ve İnce Hafif İzolasyon Sıva Harcı

Hafif kaba ve ince izolasyon sıva harcı çimento esaslı, kimyasal katkılı ve yüksek yapışma mukavemetine sahip uzun ömürlü sıva harcıdır.

Uygulama Alanları: Gaz beton, bims, tuğla vb. tüm mineral esaslı duvar yüzeylerinin iç ve dış cephesine makine veya el ile uygulanır.

 

Tuğla Örüm Harcı

Pres Tuğla Örüm Harcı

Çimento esaslı, işlemeyi kolaylaştırıcı, kimyasal katkı ilaveli pratik ve kolay uygulanan üstün aderans özelliğe sahip uzun ömürlü örme harcıdır.

Uygulama Alanları: Bina iç ve dış mekanlarının her türlü yüzeyinde, her ebatta pres tuğla ile duvar örmede kullanılır.

Ekoklinker Yapıştırma Harcı

Çimento esaslı, yüksek performansa sahip, pratik ve kolay uygulama imkânı sağlayan kimyasal katkılar içeren C1 sınıfı yapıştırma harcıdır.

Uygulama Alanları: Ekoklinker tuğla, gaz beton, değişik ebatta seramik, karo vb. duvar yapımında ve yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır.

Tamir Harcı

Tamir Harcı Kalın

Çimento esaslı, polimer katkılı,yüksek performansa sahip,pratik ve kolay uygulama imkanı sağlayan işlenebilirliği kolay yapısal olmayan R2 sınıfı kalın yüzey tamir harcıdır.

Uygulama Alanları: İç ve dış yüzeylerde sıvadaki derin çatlak ve deliklerin tamirinde, beton, brüt beton yüzeylerde tesviye sıvası olarak kullanılır.

Tamir Harcı İnce

Çimento esaslı, polimer katkılı,yüksek performansa sahip,pratik ve kolay uygulama imkanı sağlayan işlenebilirliği kolay yapısal olmayan R2 SINIFI ince yüzey tamir harcıdır.

Uygulama Alanları: İç ve dış yüzeylerde sıvadaki derin çatlak ve deliklerin tamirinde, beton , brüt beton yüzeylerde tesviye sıvası olarak kullanılır.

Yüzey Sertleştirici

Yüzey Sertleştirici

Çimento esaslı, kimyasal katkılı, bazalt ve silis agregalar içeren toz halde taze beton yüzeylere serpilerek uygulanan kullanıma hazır sertleştirme malzemesidir.

Uygulama Alanları: Atölyelerde, Enerji istasyonlarında, Garajlarda, Otoparklarda, Depolarda, Yükleme rampalarında, Fabrikalarda, Uçak hangarlarında, Oto yıkama yerlerinde, Helikopter pistlerinde ağır yükleme ve sürtünmeye maruz kalan iç ve dış zeminlerde aşınma dayanımını ve yüzey tozumasını önlemek için taze betona uygulanır.

Gaz Beton Örme Harcı

Gaz Beton Örme Harcı

Çimento esaslı, yüksek performansa sahip, pratik ve kolay uygulama imkanı sağlayan,
işlenebilirliği arttırıcı kimyasal katkılar içeren, gaz beton örgü harcıdır.

Uygulama Alanları: Gaz beton ile duvar örme işlemlerinde kullanılır.

Granit

Granit Yapıştırma Harcı

Çimento esaslı, yüksek performansa sahip, kimyasal katkılar ve mineral dolgular içeren granit yapıştırma harcıdır.

Uygulama Alanları: Geniş alanlı endüstriyel tesislerde, soğuk hava depolarında seramik, granit seramik, porselen seramik, mermer vb. yapı malzemelerinin yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır.

Su Yalıtım

Çift Bileşenli Çimento Ve Akrilik Esaslı Elastik Su Yalıtım Harcı

Çimento ve akrilik esaslı su geçirimsizlik katkılar içeren çift bileşenli süper elastik su yalıtım
malzemesidir.

Uygulama Alanları: İç ve dış mekânlarda düşey ve yatay olarak çimento esaslı yüzeylerde, Islak mekânlar, yüzme havuzları, temel yalıtımlarında, teraslarda, balkonlarda (üzerini korumak şartı ile) kullanılır. Sürekli su ile temas edecek yüzeylerde kullanılır.

Ankraj Harcı

Ankraj Harcı

Çimento esaslı çok güçlü yapışma özelliği olan, ilk ve son basınç dayanımları yüksek, esnek ve akışkan, genleşme özelliğine sahip, rötre yapmayan, yüksek düzeydeki akışkanlığı sayesinde kendiliğinden yerleşen, yüksek nitelikli granülometrik kum, özel tip çimento ve yüksek nitelikli kimyasal katkı maddelerinden oluşan sabitleme harçlarıdır.

Uygulama Alanları: Prefabrike elemanların birleşim yerlerindeki boşluk ve oyukların doldurulmasında, Endüstriyel makinelerin bağlantı elemanlarının temele tespitinde, Bulon, pim gibi, çelik elemanların beton elemanlarla birleşim yerlerinde, Yol ve köprü bağlantılarında her tür ankraj, montaj ve beton tamiri çalışmasında, Betonarme yapılarda oyukların doldurulmasında, Beton mantolamada perde ve kolon başlıklarında kullanılır.