HakkımızdaHakkımızda

Işıklar Tuğla olarak yolculuğumuza, 1964 yılında yapılara sağlam, güvenilir ve işlevsel ürünler sunmak amacıyla başladık.

Köklü Geçmiş

Kaliteli ürünlerimiz ve oluşturduğumuz güvenle Türkiye’de “tuğla” denilince akla gelen markaların başında yer aldık. Temel yaklaşımımızı, tuğlanın kullanım alanını genişletmek, yıllarca güvenle kullanılabilecek cepheler ve çevre düzenlemeleri yaratmak üzerine kurduk. Köklü geçmişimizin getirdiği birikimimizle bugün de sektörel öncülüğümüzü sürdürüyoruz.

Tecrübeli Ekip

Üretim, satış ve sahada bulunan ekiplerimiz, tuğla ve diğer ürünlerimizle ilgili derinlemesine bilgi sahibi olarak görev üstleniyor. Böylece üretimde emeği olan her çalışanımızın gösterdiği özveriyle her tuğlaya sanat eseri gözüyle bakıyoruz. Mimar ve mühendis kadromuzla hem üretim hem de satış konusunda müşterilerimize en iyi faydayı sağlamayı birincil amacımız olarak görüyoruz.

Sürekli eğitim ve geliştirme programları ile ekibimizin donanımlı kalmasını sağlıyoruz. Uzun yıllara dayanan tecrübelerini yenilikçi bakış açılarıyla harmanlayan ekibimiz, sektördeki en son gelişmeleri yakından takip ederek ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sürekli geliştiriyor.

Üretim Hattı ve Kapasitesi

Fabrikalarımızda uluslararası standartların ötesinde, ileri bir teknolojiyle üretim yapıyoruz. Bu sayede, her tuğlanın kusursuz ve dayanıklı olmasını garanti ediyoruz.
Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen kalite normlarına uygun üretilen ürünlerimiz, Amerikan ve İngiliz üretim kriterlerini de karşılıyor. Ürünlerimizin kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için sürekli Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz.
Bartın'da klinker tuğla, zemin ve cephe için terra cotta üreten üç fabrikamızla yurt içindeki ve yurt dışındaki müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bununla birlikte Selanik’teki fabrikamızda ise IŞIKLAR - KEBE marka kiremitlerimizi ülkemiz ve yakın coğrafyamız için üretiyoruz. Modern yöntemlerle üretim yapan bu fabrikamızın, 90 milyon kiremit, 700 bin ton tuğla kapasitesi bulunuyor. Selanik’teki fabrikamızda kullandığımız ileri teknolojili robotlarla maksimum enerji verimliliği ve üretim hızına sahip, tamamen doğa dostu üretim yapıyoruz.
Pres, kaplama ve taban tuğla pazarında ileri teknolojimiz, yüksek üretim kapasitemiz ve kalite odaklı üretimimiz ile yüzde 70'lik pazar payına sahibiz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemizle inşaat ve yapı sektörünün her alanına hitap ediyoruz. Ürün gruplarımız arasında Işıklar Pres Tuğla, Işıklar Kaplama Tuğla, Işıklar Taban Tuğla, Işıklar Cotto, İzoklinker Panel Sistemi, son yıllarda çağdaş cephelerde yoğun şekilde tercih edilen Architon Cephe Sistemleri ve içi mineral yün dolgulu klinker duvar elemanı olan Ekoklinker bulunuyor. Tamamlayıcı ürünler grubumuzda ise Işıklar Flex Derz Dolgusu, Işıklar Flex Yapıştırıcı, Işıklar Seramik Yapıştırıcısı ve Derz dolguları, Işıklar Sıvı Silikon ve Işıklar Tuğla Yüzey Temizleyicisi gibi ürünlerimiz yer alıyor.
Işıklar Tuğla olarak, sektördeki gücümüzü ve özgünlüğümüzü koruyarak ilerlemeye ve müşterilerimize en kaliteli çözümleri sunmaya devam edeceğiz.
Yıllık Tecrübe
İhracat Yapılan Ülke Sayısı
Çalışan Sayısı
Yıllık Üretim Kapasitesi

Keyword suggestion: Building, Residence