İBB Büyükdere Atatürk Fidanlığı

Büyükdere Atatürk Fidanlığı’nın açılışı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu, siyasi temsilciler, akademisyenler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımlarıyla 26 Kasım tarihinde gerçekleşti. 

Atatürk’ün talimatıyla 1928’de Kurulan, ancak uzun süre bakımsız kalan fidanlık, İBB tarafından restore edilerek tekrar hizmete açıldı. Açılışta yapılan konuşmalarda, fidanlığın tarihi önemi vurgulandı, Atatürk’ün vizyonuna atıfta bulunuldu. Fidanlık, çeşitli hizmet alanlarına ev sahipliği yapacak şekilde düzenlendi. Projede, tohum merkezi, bahçıvanlık okulu, kütüphane, çocuk oyun alanı, etkinlik alanı gibi bir çok fonksiyonlar yer alıyor. 

Atamız’dan miras kalan bu değerli fidanlığın restorasyon projesinde Işıklar Tuğla olarak ürünlerimizle yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Proje cephelerinde 2.000 m2 nin üzerinde Işıklar İzoklinker sistem Naturel Kırmızı Tuğla, peyzaj projesinde 1.800 m2 Işıklar Naturel Kırmızı Taban Tuğla ve Işıklar peyzaj elemanları kullanılmıştır.