Işıklar Tuğla Ödülleri̇ 2023

Sektöründe lider ve köklü geçmişe sahip Işıklar Yapı Ürünleri’nin bu yıl ikincisini uluslararası olarak düzenlediği Işıklar Tuğla Ödülleri 2023, tuğla ile tasarlanmış projelere profesyonel bir platform sağlıyor.

 

İkinci senesinde uluslararası olarak düzenlenen Işıklar Tuğla Ödülleri’ne Işıklar Yapı Ürünleri’nin kullanıldığı ve 2010 yılından sonra tamamlanmış projeler jüri tarafından değerlendirmeye alınıyor. Tuğla kullanımının yaratıcı ve iyi detaylandırılmış uygulamalarını ortaya koyan projeleri ödüllendirmenin yanı sıra buradan elde edilecek bilgi birikimini ve deneyimleri paylaşmayı amaçlayan ödül programı, tüm profesyonellerin katılımına açıktır.

 

“Işıklar Tuğla Ödülleri 2023” jürisinde bu yıl;

Dürrin Süer (M artı D Mimarlık Kurucu Ortağı),

Prof. Dr.  Hüseyin Kahvecioğlu (İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi),

Kerem Erginoğlu (Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık Kurucu Ortağı), 

Prof. Dr. Seden Acun Özgünler (İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi), 

Doç. Dr. Ümit Turgay Arpacıoğlu (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi) yer almaktadır.

 

Toplam ödülün 130.000 TL olduğu Işıklar Tuğla Ödülleri 2023’te, tuğlanın güncel kullanımlarının araştırılmasına katkıda bulunmak ve Işıklar Tuğla’nın geniş ürün yelpazesi ile geliştirilebilecek sürdürülebilir, çağdaş tasarımları desteklemek hedeflenmektedir.

 

Sürdürülebilir, aynı zamanda geleneksel yapı malzemesi olan tuğlanın, çağdaş kullanımlarını keşfe çağıran Işıklar Tuğla Ödülleri’ne son proje gönderme tarihi ise 5 Haziran 2023.

 

Ayrıntılı bilgiye www.isiklartuglaodulleri.com web sitesi üzerinden ulaşılabilir.