Işıklar’dan Bartın’ın Tuna Mahallesi̇ne Yeni Konut Projesi

Bartın’ın yeni gelişen nezih semtlerinden Tuna Mahallesi’nde Işıklar Grup şirketi Özışık İnşaat Gayrimenkul Yatırım A.Ş. tarafından nitelikli konut projesi için çalışmalara başlandı. Mimari projeler ödüllü Ven Mimarlık tarafından yapılmış, 3 etap, 23 blok ve 206 bağımsız bölümden oluşan projenin toplam inşaat alanı 24 bin 500 m² olacak. 

Projenin birinci etabı 4 blok ve toplam 3 bin 900 m² kapalı alandan oluşacak. Projede yer alan 3 katlı binalarda 3+1 ve 2+1 olan dairelerin bir kısmı dubleks olarak inşa edilecek. Etaplarda ticari alanlar ve sosyal alanlara da yer verilecek.

Yapılar 3 katlı yapılacak olup fore kazıkların üzerine inşa edilecek. Fore kazıkların üzerine inşa edilen binalar deprem esnasında emsallerinden çok daha kuvvetli, depreme dayanıklı ve güvenli olacağından dolayı bu binalarda yaşayacak kişiler deprem korkusu olmadan bir yaşam sürecekler.

Projede kullanılacak yapı malzemeleri seçilirken malzemelerin; doğal, çevre dostu, çevresiyle uyumlu, çevresine saygılı, sürdürülebilir malzemeler olmasına konusuna hassasiyetle yaklaşılmıştır.

Proje iç mekan ara bölme duvarlarda Işıklar Ekoklinker® ses tuğlaları kullanılacaktır.

Ekoklinker® ses tuğlaları taşıyıcı özelliğiyle sayesinde binanın taşınmasına katkı sunacaktır.

Dış kabukta kendinden yalıtımlı Işıklar Ekoklinker® ısı tuğlası kullanılacaktır. 

Bina cephesinde ise Işıklar kaplama tuğla ve peyzaj alanlarında peyzaj elamanları kullanılacaktır.