Kurumsal

ŞİRKET PROFİLİ
Işıklar Holding A.Ş. bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Işıklar İnşaat Malzemeleri A.Ş., Bartın'da klinker tuğla, zemin ve cephe için terra cotta üreten üç fabrikaya sahiptir ve bu ürünlerin yurt içinde ve yurt dışında satışını gerçekleştirmektedir.
Tuğla ürün grubunda Işıklar Pres Tuğla, Işıklar Kaplama Tuğla, Işıklar Taban Tuğla, Işıklar Cotto, İzoklinker Panel Sistemi, son yıllarda çağdaş cephelerde yoğun şekilde tercih edilen Architon Cephe Sistemleri ve içi mineral yün dolgulu klinker duvar elemanı olan Ekoklinker bulunmaktadır. Tamamlayıcı ürünler grubunda ise Işıklar Flex Derz Dolgusu, Işıklar Flex Yapıştırıcı, Işıklar Seramik Yapıştırıcısı ve Derz dolguları, Işıklar Sıvı Silikon ve Işıklar Tuğla Yüzey Temizleyicisi gibi ürünler sektörün hizmetine sunulmuştur.

Işıklar Klinker Tuğla Grubu altı bölge müdürlüğü ile hizmet vermektedir. Yurt genelinde Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Güney ve Doğu Anadolu Bölge Müdürlükleri bulunmaktadır. Mimar ve mühendis ağırlıklı satış kadrosuyla projelerde ürünlerin satışını ve doğru kullanılmasını sağlamaktadır. İhracat bölümümüz, pek çok ülkeye ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Uluslararası projelerde Işıklar klinker ürünlerinin kullanılmasıyla birlikte önemli ölçüde ülkemize döviz girdisi sağlanmaktadır.

Işıklar İnşaat Malzemeleri 2012 yılı itibariyle ürün gamına çatı sistemlerini de dahil ederek, zemin ve cephedeki tecrübesini, kalitesini ve gücünü beklenildiği gibi çatı sistemlerinde de kullanıcısına sunmaktadır.

Selanik'de bulunan 90 milyon kiremit, 700.000 ton tuğla kapasiteli, son derece modern yöntemlerle üretim yapan, imalat ve stokta ileri teknoloji robotlarla, maksimum enerji verimliliği ve üretim hızına sahip, tamamen doğa dostu üretim yapan fabrikada IŞIKLAR - KEBE marka kiremitlerimiz ülkemiz ve yakın coğrafyamız için üretilmektedir.

Pazarlama Müdürlüğü her türlü teknolojiden faydalanarak, müşteri odaklı pazarlama yönetimi, kampanyalar, ürün tanıtım seminerleri, usta eğitim kursları, ürün geliştirme ve tanıtım faaliyetleri vb. alanlarda hizmet vermektedir. Pazarlama ve satış ekibi tarafından satış faaliyetlerini desteklemek ve geliştirmek amacıyla, mimari proje desteği, ürünler hakkında teknik bilgi ve uygulama desteği de verilmektedir.

Uluslararası standartlarda ileri teknolojiye sahip fabrikalarımızda ürettiğimiz Işıklar tuğlalarının kullanım alanlarını genişleterek '' yıllarca güvenle kullanılacak cepheler ve çevre düzenlemeleri yaratmak hedefi ile yola çıktık. Bu doğrultuda misyonumuz Türk İnşaat Malzemeleri sektöründe tuğla bilincini arttırmak, üretim, ürün ve hizmet kalitesini yükseltmektir.

Işıklar İnşaat Malzemeleri olarak pres, kaplama ve taban tuğla pazarında ileri teknolojisi, yüksek üretim kapasitesi ve kaliteli üretimi ile % 70'lik pazar payına sahibiz. Güçlü Işıklar markası ve müşteri odaklı yönetimle, verimliliğe dayalı bir üretim, satış ve hizmet modeli geliştirmiş olup bu pazardaki rekabet gücümüzü ve pazar payımızı her geçen gün daha da arttırıyoruz.

Türki Cumhuriyetleri ve Balkan ülkelerinden sonra klinker tuğlanın beşiği olan Avrupa'ya da Işıklar markasını gururla ihraç ediyoruz. Bu alanda yalnızca ürün ihracı ile kalmayıp, söz konusu pazarlardaki uygulamacı ve müteahhit bayileri ile anahtar teslimi projeler de geliştiriyoruz.

Pazar lideri konumundaki firmamız kalite üzerinde yoğunlaşmakta ve bu kriteri ön plana çıkarmaktadır. Bu doğrultuda Işıklar markalı tüm ürünlerimiz Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen kalite normlarına ve standartlarına uygun olarak üretilmekte olup, Amerikan ve İngiliz standartlarını da karşılamaktadır.

Teknolojik yatırım ve Ar - Ge / tasarım imkanlarımızı kullanarak farklı cins, renk ve dokuda ürünler geliştiriyor, üretim ve pazarlama gamını çeşitlendiriyoruz.

Bugüne kadar sizlere sunduğumuz yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerimizi bundan sonra daha da geliştirip, çeşitlendirmenin yanı sıra sizlere iş ve çözüm ortağı olacağız.
Kurumsal > ŞİRKET PROFİLİ

ÇEVRE POLİTİKAMIZIŞIKLAR için belirlenmiş olan Çevre Politikası; 'Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Koruma' olgularından yola çıkarak tüm süreçlerde;

• Faaliyet gösterdiğimiz coğrafyalarda çevre ile ilgili tabi olduğumuz ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelere ve diğer yükümlülüklere uymayı,
• Bilimsel araştırmalar ile teknolojik gelişmeleri takip ederek çevresel kirlenmeyi önlemeyi ve çevresel performansı sürekli olarak geliştirmeyi,
• Doğal kaynakları korumayı ve en verimli şekilde kullanmayı,
• Olası çevresel etkileri tasarım aşamasından ömür çevrimi sonuna kadar kontrol altında tutmayı ve azaltmayı,
• Atıkları mümkün olduğunca kaynağında azaltmayı veya geri kazanmayı,
• Çevre amaç ve hedeflerini oluşturarak sürekli gelişmeye katkıda bulunmayı,
• Tüm çalışanlarımıza çevre konusunda eğitimler vererek üst yönetimden en alt birime kadar tüm çalışanlarımızın çevre sorumluluk bilincini arttırmayı,
• Tüm paydaşlar ile iletişim kurmayı ve gerektiğinde bilgi paylaşmayı, taahhüt etmektedir.